Як правильно спланувати відпустку: 5 простих правил

1️⃣Тривалість відпустки
Розглядаючи пропозиції по авіаперельотах або турам, не забудьте, крім вартості, враховувати тривалість відпустки. Тиждень? Два тижня? Навіть «рай на землі» не варто того, щоб витратити 2 дні на дорогу при відпустці в тиждень. Слід додати також акліматизацію і відновлення після перельоту. Чим далі знаходиться ваше місце відпустки – тим більше днів плануйте. Як мінімум 2 тижні, а ще краще 3 тижні, якщо це можливо. Інакше, толку від такої відпустки буде мало, а позитивних вражень ще менше – встигнуть потьмяніти по дорозі додому.

 

2️⃣Медична підготовка
Вирушаючи в екзотичну країну рекомендуємо вивчити епідеміологічну обстановку. Від чого себе захистити? Який сенс аптечки з собою варто взяти? Мало хто замислюється, що їжа в іншій країні – стрес для організму, і мало хто знає, чим це може закінчиться. Гостра їжа в Києві і гостра їжа в Мумбаї – дві різні речі. Незвичайна кухня, поєднання нових спецій, які Ви до цього не пробували, можуть зіграти з вами поганий жарт. Також не забудьте про засоби проти алергії і жарознижуючі. Реакцію організму передбачити неможливо, тим більше в чужій країні, тому краще убезпечити себе по всіх фронтах. І повернуться з «наслідками» з відпустки не сильно хочеться.

 

3️⃣На кого залишити квартиру?
Перед від’їздом ми перекриваємо всі крани, закриваємо квартиру на всі замки, попереджаємо сусідів, їдемо, залишаємо ключі батькам в разі чого, а чи достатньо цього для безпеки? У наш криміногенний час встановити охоронну сигналізацію в квартирі – це не розкіш, а необхідність. Одна з причин відсутності охоронної сигналізації в квартирі – це економія коштів і надія на те, що «Це не торкнеться нас». Тому, дуже часто, охоронну сигналізацію ставлять вже після пограбування. Іноді тільки так людина може зрозуміти, що вартість послуг «охорони квартири» не можна порівняти з матеріальними і психологічними втратами від пограбування.

 

4️⃣Увімкніть режим «Поза зоною досяжності»
Якщо Ви не хочете провести весь відпочинок відповідаючи на листи, дзвінки з робочих питань і постійним пошуком вай-фаю для термінового вирішення проблем – подбайте перед вильотом кому Ви зможете передати справи. Якщо Ви не можете дозволити собі таку розкіш і делегувати повноваження, домовтеся про те, кому Ви будете пересилати листи для подальшої роботи. Організуйте робочі процеси заздалегідь, щоб насолоджуватися відпочинком без переживань про робочі справи.
P.S. Автовідповідач на пошті про відпустку врятував не один відпочинок.

 

5️⃣Спілкуйтеся з місцевими жителями
Ніщо інше так не заряджає позитивними емоціями, як яскраві враження, емоції і новий досвід. Спілкуйтеся не тільки з іноземцями, а й місцевими. Хто, як не вони, поділяться досвідом, розкажуть де найкраще побувати, що спробувати, які традиції, де дешевше орендувати автомобіль і місцях, куди відсутні екскурсії. Ви завжди можете знайти приємного співрозмовника. Хто знає, може саме спілкування з цією людиною подарують вам незабутні враження від відпустки