Єгипет заробив 5 млрд доларів на майбутньому курорті


У Каїрі з офіційним візитом побував принц-наступник Саудівської Аравії Мухаммед бен Сальман Аль Сауд, якого вже прозвали “революціонером” в своїй країні. Принц проводить радикальні реформи, в тому числі, націлені на розвиток туризму.

Навесні цього року Саудівська Аравія має намір запустити систему туристичних віз. Крім того, оголошено про плани реалізувати кілька великих проектів зі створення на територіях, прилеглих до Червоного моря, туристичних курортів. Один з них розміститься відразу на 50 островах, що належать саудитам, в Червоному морі.

 

НЕОМ – ПРОЕКТ СТОЛІТТЯ💢

Більш того, Ер-Ріяд готовий запустити і мега-проект: побудувати на Південному Синаї з нуля туристичний місто- «сад», який займе площу в 26 тис. Кв. км.

Інвестиції оцінюються в 500 млрд доларів. Мега-місто, який отримає звучну назву Неом (Neom), буде розташований на Червоному морі, на прикордонній з Єгиптом і Йорданією території. Близькість нового міста до моря в перспективі дасть розвиток тут пляжного, яхтовому і круїзному туризму.

За планами, в рамках проекту Неом буде відкрито 7 нових туристичних зон, побудовано близько сотні готелів, запущено 15 круїзних ліній, пов’язаних з портами на Червоному морі. За прогнозами, до 2030 року NEOM буде забезпечувати надходження до бюджету Саудівської Аравії в розмірі не менше 100 млрд доларів. Перший етап проекту Неом буде завершено до 2025 року, однак буде потрібно ще не менше восьми років, щоб в мегаполіс переїхали люди і компанії.

 

ГРОШІ В ОБМІН НА КВАДРАТНІ КІЛОМЕТРИ

Однією з причин візиту саудівського принца в Каїр було підписання угоди з Єгиптом про створення спільного інвестиційного фонду по реалізації частини цього проекту на території Єгипту. Активи фонду складуть 10 млрд доларів: половину коштів “живими” грошима внесе Саудівська Аравія, а інші 50% – Єгипет, але це будуть не гроші, а … земельні активи.

Іншими словами, Єгипет віддасть під забудову саудитам тисячу кв. км. своєї території на Південному Синаї. Мова, однак, йде не про відділення цих земель, а про свого роду “безстрокової оренди”. Як пишуть саудівські ЗМІ, на гроші багатшого сусіда, а якщо бути точним, на ті самі 5 млрд доларів, Єгипет розвине свою територію в цьому районі, яка до цього дня є переважно пустельні землі.

За повідомленнями в єгипетській пресі, отримавши гігантські інвестиції, Єгипет зосередиться на розвитку двох своїх курортів: Шарм-ель-Шейха і Хургади. Втім, не всі в Єгипті раді саудівським інвестицій.

На думку ряду економістів і представників турбізнесу, Неом просто “поховає” єгипетський туризм на Червоному морі, тому що Дахаб, Таба і Нувейба, які розташовані в затоці Акаба, просто не зможуть через бідність своєї інфраструктури конкурувати з майбутніми сучасними курортами.