✅ Чекліст документів в поїздку по безвізу: прощаємося з міфами

У червні цього року нарешті настав довгоочікуваний безвіз. Здавалося б, минуло вже досить часу після введення нових правил, проходження кордону все одно для багатьох таємниця, покрита мороком, і невимовний стрес. Весь пакет документів, який вас можуть попросити, можна поділити на 3 стопочки.

 

‼️ТЕ, БЕЗ ЧОГО ВАС НЕ ПРОПУСТЯТЬ‼️

➡️ Закордонний паспорт. Якщо ви не знаєте біометричний паспорт у вас чи ні, подивіться на обкладинку: якщо внизу є блискучий значок чіпа, значить для проходження кордону вам його досить. Якщо значка немає – значить в паспорті повинна стояти віза.

➡️ Нотаріальне дозвіл на виїзд дитини. Відповідно, якщо ви подорожуєте з неповнолітній дитиною. Якщо обоє батьків перетинають кордон разом з дитиною, нотаріальний дозвіл не потрібен. Якщо кордон перетинає мати / батько-одинак, тоді необхідно при собі мати оригінали підтверджуючих документів.

➡️Грін карта (страховка), для тих, хто подорожує на автомобілі. Також не забуваємо техпаспорт і водійські права.

 

‼️ТЕ, ЩО МОЖЕ ЗНАДОБИТИСЬ‼️

(В основному, це документи, які підтверджують мету поїздки.)

➡️ Викуплений зворотний квиток (ж / д, авіа або автобус).

➡️ Сплачений готель. Якщо готель не вимагає передоплати, можете просто роздрукувати підтвердження бронювання номера.

➡️ Туристичний ваучер.

Запрошення від родичів/знайомих. Про всяк випадок, попросіть вказати в запрошенні актуальний телефонний номер і бути на зв’язку, коли ви будете проходити кордон.

➡️Запрошення від бізнес-партнерів. Знову-таки, попросіть бути на зв’язку, прикордонники можуть зателефонувати на фірму, щоб підтвердити інформацію.

➡️Квитки на концерт / конференцію і так далі.

 

‼️ТЕ, ЩО РІДКО ЗАПИТУЮТЬ‼️

(В основному, в тому випадку, якщо турист викликає підозру у митника або прикордонника, тоді охоронці кордону розбираються, куди справді їде людина, що у нього в багажі і який пакет документів при собі є.)

➡️ Страховка. Страхування є обов’язковим для перетину кордону, але просять пред’явити страховий поліс вкрай рідко. Пам’ятайте, страховка в першу чергу захищає вас від витрат на європейське медичне обслуговування. Тому це те, що потрібно і важливо тільки вам. Прикордонник може запитати “для профілактики”.

➡️ Фінансове підтвердження. У дуже рідкісних випадках вас можуть попросити пред’явити готівку або банківську карту. Необхідна сума може коливатися і залежить від багатьох факторів: встановлена ​​мінімальна сума на день перебування країни, наявності оплачених готелів, наявності туристичного ваучера, в якому вони беруть на себе фінансові зобов’язання і так далі.